مد و فشن

نکاتی که برای خرید کیف زنانه باید بدانیم

راهنمای خرید کیف زنانه

 

کیف زنانه، این اکسسوری مهم زنانه از گذشته های دور وجود داشته. در طول زمان دچار تغییرات زیادی شده که می تواند موضوع مقالات و مطالعات تاریخی متعددی باشد. حتی عده ای پا را فراتر گذاشته و سعی کرده اند دریابند که چه چیزی باعث جذاب بودن این کیف ها از نظر خانم ها شده است. البته نتایج جالبی هم در پی داشته است و حقایقی درباره کیف زنانه را آشکار کرده است که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت. از ویژگی های خاص و استثنایی این اکسسوری زیبا خواهیم گفت. برای اطلاع از نکات مهم جهت خرید کیف زنانه این مقاله را مطالعه کنید.

برخلاف گذشته، امروزه کيف ها از اکسسوري واجب و اصلي  يک استايل زنانه هست، زيرا در گذشته کيف فقط به عنوان يک وسيله براي براي قرار دادن وسايل واجب و مهم استفاده ميشد. اما در دنياي مد و فشن به عنوان بخشي از استايل يک خانم شيک پوش ميباشد. تمام افرادي که به عنوان طراح مد و لباس فعاليت ميکنند امروزه کيف را از اجزاي اصلي يک ست ميدانند و از علت هاي اصلي رنگارنگ بودن کيف ها در دنياي امروز همين اصل ست کردن است. در صورتيکه در گذشته، فقط دو رنگ مشکي و قهوه اي به کيف ها اختصاص داشت.

طراحان خلاقیت و نبوغ خودشان را روی طرح ها و نقش های تازه کیف پیاده می کنند تا خانم ها بتوانند با خریدن یک کیف تغییری چشمگیر در ست خود ایجاد کنند. در گذشته استفاده از کیف، بیشتر جنبه تزیینی داشت. اما امروزه کیف، یکی از وسایل ضروری ما در بیرون از منزل است. اما گاهی مدل های بسیار متنوع کیف باعث می شود که نتوانیم براحتی، خریدمان را انجام دهیم. اگر قصد دارید یک کیف خریداری کنید نکات زیر می تواند به شما کمک کند.

 

نکات لازم برای خرید کیف زنانه

 

نکته اول :  باید کاربرد کیف را مشخص کنید

اگر به دنبال مدلی هستید که بتوانید آن را با تعداد بیشتری از لباس هایتان هماهنگ کنید، بهتر است به دنبال انواع ساده و بدون طرح بروید. رنگ های مشکی، سرمه ای، قهوه ای و سبز تیره از جمله رنگ هایی است که قابلیت هماهنگی بیشتری با رنگ های دیگر دارد. برای مثال رنگ قهوه ای می تواند با لباس های کرم و شیری استفاده شود. رنگ سبز نیز ترکیب خوبی را با نارنجی و زرد تشکیل خواهد داد.اگر می خواهید کیفی خریداری کنید که در آن از چند رنگ استفاده شده است باید به رنگ اصلی و زمینه دقت داشته باشید که یک رنگ خنثی باشد. هنگامی که رنگ لباس هایتان متنوع و بیشتر از 2 رنگ دارد حتما از کیف های تک رنگ استفاده کنید.

نکته دوم : متناسب بودن سایز کیف و اندام

هميشه به قد خود توجه داشته باشيد. اگر جز خانم هاي قد بلند هستيد اندازه کيف آنقدر مهم نيست ولي اگر از خانم ريز اندام هستيد؛ سعي کنيد کيفي را انتخاب کنيد که خيلي بزرگ نباشد. و به اصطلاح يک کيف مدل مينياتوري انتخاب کنيد. خيلي خوب است که با توجه به اندام خود و تناسب آن کيف خريداري کنيد. بايد اينرا متذکر شد خانم های به اصطلاح استايل سيب مانند هيچوقت از کيف هاي کوچک و يا بند کوتاه استفاده نکنند. زيرا ظاهر قشنگي براي آنان ندارد و سعي کنند انتخاب آنها کيف هاي بند بلند باشه. اگر خانمي اهل ورزش هست و هيکل ورزشکاري دارد نبايد از کيف هايي به اصطلاح مريع يا مستطيل استفاده کنند. اين افراد بايد سراغ کيف هايي بروند  که انحنا دارد مثل دايره و بيضي.

نکته دوم: موقعيت استفاده  خود از کيف را بسنجيد

بطور مثال اگر شما خانمي شاغل و يا کارمند هستيد. سعي کنيد کيفي انتخاب کنبد که علاوه برجادار بودن آن ظاهري مناسب داشته باشد. زيرا به راحتي بتوانيد در جلسات و کنفرانس ها حضور پيدا کنيد و مناسب آن موقعيت باشد. اگر بيشتر در جمع دوستان قرا رميگيريد و اهل تفريح هستيد. بهتر است  از کيف هايي خريداري کنيد بزرگ باشد و به راحتي وسايل تان را قرار بديد. اگر به موقعيت مهماني وعروسي دعوت شده ايد بايد از کيف هاي مجلسي و کوچک استفاده کنيد. در حدي که يک لوازم آرايش کوچک مثل رژلب و آينه در آن قرار بگيرد؛ وهمچنين گوشي تلفن همراه تان را بتوانيد در آن قرار بديد. اگر زياد اهل تنوع در استفاده از کيف نيستيد؛ کيف هاي بند بلند يا کيف هاي کج گزينه مناسبي براي شما هستند.

نکته سوم: اصول مد و فشن

اگر شما طبق اصول مد و فشن تمامي آداب يک تيپ مجلسي را رعايت کرديد ولي کيف مناسب آنرا به دست نگرفته ايد، تمامي زحمات شما به باد رفته است. زيرا تمام درخشش و جذابيت يک خانم شبک پوش در آخر به کيف او ختم ميشود. و بهتر است اگر ظاهر و تيپ  مجلسي شما طرحدار است، يک کيف مجلسي ساده انتخاب کنيد. وبالعکس آن، اگر با ظاهري ساده در يک مجلس و مهماني قرار است  حاضر شويد، بک کيف طرحدار که داراي اکسسوري هست بهترين  انتخاب شماست.

پيشنهاد ما به شما براي زمانيکه ميخواهيد در مجلسي با ظاهر تمام مشکي حضور پيدا کنيد، حتما از کيفي که رنگ غالب بر رنگ مشکي است، استفاده کنيد. بطور مثال رنگ هايي مثل رنگ طلايي يا نقره اي استفاده کنيد. در مهمانی ها و مجالس از آنجایی که وسايل تان زياد نيست کيف هاي دستي مورد مناسبي براي شماست.

 

در آخر؛ اين روزها در صنعت مد انواع و مدل هاي مختلف کيف از جنس هاي مختلف و دراندازه هاي گوناگون و سايز هاي متفاوت توليد ميشوند. پس با توجه به نيازتان،شغل تان و ميزان استفاده تان در طول روز و مهماني ها و مجالس کيف تان را انتخاب و خريداري کنيد.

 

 

کیف               شال و روسری               ست کیف و شال

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید